Poznaj sposób wykorzystania dywergencji między ceną a oscylatorami. Inwestuj spokojniej.

Data nagrania: 26.01.2017, 20:00
Prowadzący: Bartek Śledź

Wiele osób rozpoczynających przygodę z rynkami jest aktywna zawodowo. Taka sytuacja powoduje, że do rynków trzeba podejść w nieco inny sposób niż profesjonaliści spędzający cały dzień przed wykresami.

  • Jak poprawnie wyznaczać dywergencję na wyższych interwałach czasowych?
  • Czym różni się handel daytradingowy od swingowego?
  • Jak skutecznie handlować z dłuższych horyzoncie czasowym, by jednorazowe zdarzenia, takie jak publikacje danych makro, czy wystąpienia publiczne nie miały bezpośredniego wpływu na nasze transakcje?

Webinar jest dostępny dla każdego zarejestrowanego użytkownika Investio.

Bartek Śledź

Bartek Śledź

Niezależny trader

Inwestor, trader, na rynku walutowym obecny od 1999 roku, a na giełdzie w Polsce od samego praktycznie początku. Kilka lat temu sprzedał udziały w swojej firmie, by w pełni poświęcić się rynkowi. Jest niezależnym, w pełni profesjonalnym traderem, który handluje głównie w średnim terminie, choć daytradingiem zabija czas wolny między pozycjami.

Zobacz inne webinary z tej kateogrii!

Jak wyliczać NFP? Jak handlować na payrollsach?

Non-farm Payrolls, czyli zmiana zatrudnienia w sektorze pozarolniczym w USA, dane, które wzbudzają ogromne zainteresowanie wśród inwestorów. Publikowane co miesiąc, w pierwszy piątek miesiąca zawsze dają duże wahania, które liczni chcą wykorzystać, a tylko nieliczni potrafią to zrobić.

Wykorzystanie średnich kroczących do szukania początku i końca korekty

Myślisz, że o średnich kroczących wiesz wszystko? O takim podejściu prawdopodobnie nie słyszałeś. Technik wykorzystania tego prostego narzędzia jest bardzo dużo, a możesz wykorzystać je np. do określania prawdopodobieństwa wystąpienia korekty oraz do wyznaczania jej końca!

Dywergencja. Trading dla zapracowanych

Jak poprawnie wyznaczać dywergencję na wyższych interwałach czasowych? Czym różni się handel daytradingowy od swingowego? Jak skutecznie handlować z dłuższych horyzoncie czasowym, by jednorazowe zdarzenia, takie jak publikacje danych makro, czy wystąpienia publiczne nie miały bezpośredniego wpływu na nasze transakcje?

Pivot Points – wykorzystanie klasycznego narzędzia na FX

Pivot Points jako narzędzie do analizy i przewidywania zachowania rynku wykorzystywane było pierwotnie na giełdowym parkiecie, kiedy jeszcze nie używano tradycyjnych wykresów. Naucz się je wykorzystywać na rynku walutowym!

Pivot Points – alternatywne sposoby wykorzystania

Z tego nagrania dowiesz się jak określać siłę trendu, kiedy należy oczekiwać korekty i co zrobić, gdy rynek bardzo szybko osiągnie punktu docelowe, a wszystko dzięki wykorzystaniu obiektywnych, matematycznie obliczanych Pivot Pointsów.

Jaki wynik da rzut kostką połączony z zarządzaniem kapitałem?

Tak wiele mówimy o metodach wejścia w rynek, wciąż nie doceniając wagi zarządzania kapitałem. Dzięki temu badaniu udowodniłem, że losowe wejście połączone z odpowiednim zarządzaniem kapitałem, daje pozytywne rezultaty! Zobacz sam.